TÜRKİYE KUVAY-İ MİLLİYE VE MÜCAHİTLER DERNEĞİ ŞUBE BAŞKANLIĞINA MEHMET ALTIPARMAK SEÇİLDİ

Türkiye Kuvay-i Milliye ve Mücahitler Derneği Osmaniye Şube Başkanı Hasan Özdemir’in vefatı üzerine  başkanlığa Mehmet Altıparmak seçildi.

     Yönetim Kurulu toplanarak görev bölümünü yeniden yaptı. Başkanlığa Mehmet Altıparmak, İkinci Başkanlığa Ömer Aslan, sekreterliğe Elif Ergan, saymanlığa Musa Keleş seçildi.

      Yeni Şube Başkanı Mehmet Altıparmak’’ Beni bu göreve layık gören yönetim kurulu arkadaşlarıma

ayrı ayrı teşekkür ederim. Uzun yıllar dermeğimizin başkanlığını yürüten ve ebediyete intikal eden  başkanımız Hasan Özdemir’in adını bizler var oldukça yaşatacağız.  Yıllarca bize önder oldu, maddi ve manevi desteğini hiç esirgemedi. Mekanı cennet olsun. Merhum Hasan Özdemir Başkanımızı saygı ve minnetle anıyoruz.’’ Dedi

      Altıparmak  ‘’ Kuva-yi Milliye Anadolu’nun Yunan, İngiliz,Fransız, İtalyan ve Ermeni birliklerince işgal edildiği ve Mondros Mütarekesi ile ağır koşulların dayatıldığı dönemde çeşitli yörelerde, Osmanlı ordusunun dağıtıldığı günlerde doğan bir milli direniş örgütüne verilen isimdir. Bizim görevimiz bu ülkenin kuruluşunda temel taşı olan Kuva-yi Milliye adını tarihimizin unutulmaması adına yaşatmak bizim milli bir görevimizdir.’’dedi.

Türkiye Kuvay-i Milliye ve Mücahitler Derneği Osmaniye Şube Başkanı Mehmet Altıparmak, Atatürkçü Düşünce Derneği Osmaniye  Şubesi Başkanı Mehmet Düzgün’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Düzgün, ziyaretten dolayı Altıparmak’a teşekkür etti.

    Bizde basın olarak Mehmet Altıparmak’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

HASAN KILIÇ