Genel

TÜRKOĞLU TÜRK’ÜM BEN

Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz, Şanlı Malazgirt Zaferi’nin yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Dr. Yılmaz, mesajında şunları söyledi:

 “1071’de Altaylardan çıkıp geldim, Malazgirt’te ne canlar verdim, koskoca bir orduyu yendim, Türkoğlu Türküm ben”

 diyen Sultan Alparslan liderliğinde, KURT BAŞLI sancağımız ve keskin kılıçlarımızla girdiğimiz bu topraklarda sayıca bizden katbekat büyük durumda olan Bizans’ı yenerek, Türk Milleti’nin kaderini değiştiren, Dünya tarihinde bir dönüm  noktası oluşturan, Anadolu’yu ebedi ata yurdu yaparak, bu topraklara adalet ve medeniyet getiren Şanlı Malazgirt Zaferi’nin sene-i devriyesini kutlamanın büyük onurunu yaşıyoruz.

Bugün, bu köklü medeniyetin temsilcisi olarak, Malazgirt ruhuyla tarihi sorumluluklarımıza sahip çıkmak, dört bir yanı ata yadigârıyla bezenmiş cennet vatanımızı ve şanlı bayrağımızı korumak, gelecek nesillerimize bağımsız, hür ve müreffeh yarınlar bırakmak en önemli görevimizdir.

Vali Yılmaz, mesajını “Al Bayrak’ımızın, semalarımızda özgürce dalgalandığı bu kutsal topraklarda birlik ve beraberlik içerisinde nice bin yıllar diliyor, Malazgirt Zaferi’nin Büyük Komutanı Sultan Alparslan ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” diyerek noktaladı.

HASAN KILIÇ