Genel

UMUTLARIN CANLANDIĞI BİR BAYRAM OLSUN

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç YILMAZ, Kurban Bayramı kutlama mesajı yayınladı. Vali Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

            Bayramlar dayanışma ruhumuzun, birlik ve beraberliğimizin çoğaldığı, milletimizin yüzyıllardır süregelen mazluma sahip çıkma geleneğinin dostluk ve barış anlayışıyla tüm dünyaya örnek olduğu, dini ve milli değerlerimizin kutsal bir maneviyatla güçlendiği günlerdir.

            Bu anlamlı günlerde aile ve toplum olmanın kıymetini bilerek dargınlıklara son vermek; umut, sevgi ve hoşgörüyle kucaklaşmak; bizleri bir arada tutan milli ve manevi değerlerimizi huzur ve kardeşlik ortamında kuvvetlendirmek gerekmektedir. Şairinde mısralarında belirttiği gibi;

            Yollar uzun, yollar ince

            Yol kısalır aşk gelince

            Yat kurban ol, İsmailce

            Bıçak senden incinmesin.

            Kıymetli Osmaniyeli hemşehrilerim; inanıyorum ki, bu bayramda da birbirimize her zamankinden daha sıkı sarılacak; kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı bir bayram geçireceğiz.

            Bu bayramda nasıl ki annelerimizi, babalarımızı, eşimizi, dostumuzu hatırlayacak, onların yanında olacak isek, aynı şekilde eşsiz fedakârlıklarını daima hissettiğimiz aziz şehitlerimizin ailelerini, çocuklarını ve kahraman gazilerimizi hatırlayarak, onların yanında olmalıyız.

Valilik olarak vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımız tarafından gerekli önlemler alınmıştır. Heyecanla beklediğimiz bayram sevincimizin bir acıya dönüşmemesi için, seyahate çıkacak olanlar başta olmak üzere, tüm vatandaşlarımızdan trafikte azami derecede dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına riayet etmelerini bekliyoruz.

Bu vesileyle; Kurban Bayramı’nın ülkemize ve Şehitler Diyarı Osmaniye’mize hayırlar getirmesini diliyorum. Başta siz değerli Osmaniyeli hemşehrilerim olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını en samimi duygularımla kutluyor, büyüklerimin ellerinden, evlatlarımızın gözlerinden öpüyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Valilik basın