UYGULAMALI 0-6 YAŞ ÇOCUĞUN  PSİKOSOSYAL GELİŞİMİ EĞİTİMİ

İlimizde 0-6 Yaş Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme Programı kapsamında düzenlenen yenileme eğitiminde sağlık personellerinin farklı gruplarla yapacakları ikili görüşmelerde kullanılacak yöntem ve teknikler anlatılarak uygulamalı örnekleme çalışmaları yapıldı.

Osmaniye’de 0-6 Yaş Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme Programı Güncelleme Eğitimi düzenlendi.

Osmaniye İl Salğık Müdürü Dr. Hasanh Öznavruz, konuyla ilgili olarak “Bakanlığımız tarafından yürütülen 0-6 Yaş Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme Programı kapsamında İlçe Sağlık Müdürlükleri ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde çalışan Sağlık Personeline yönelik yenileme eğitimi düzenlenmiştir.

0-6 Yaş Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme Programı kapsamında düzenlenen yenileme eğitiminde sağlık personellerinin farklı gruplarla yapacakları ikili görüşmelerde kullanılacak yöntem ve teknikler anlatılarak uygulamalı örnekleme çalışmaları yapılmıştır.

Özellikle sağlık personelinin sahada 0-6 yaş arası çocuğu olan ebeveynlere ve gebelik döneminde anne karnında bebeklerin beyin gelişimini ve sağlığına yönelik konularda nasıl bir eğitim vermeleri gerektiği konularda bilgilendirmelerde bulunulmuştur”

 Uygulamalı eğitime katılan personele katılımcı belgeleri  verildi.

HASAN KILIÇ