Uyuşturucu operasyonlarında  15 ŞAHIS TUTUKLANDI

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Kadirli Narkotik Grup Amirliği ve İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından, Osmaniye il genelinde Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Uyuşturucu Madde Kullanmak suçundan yakalama emirleri bulunan ve Uyuşturucu Madde Ticareti yaptığı tespit edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Operasyonlarda gözaltına alınan 23 şüpheli şahıstan 15’i tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre; Osmaniye’de uyuşturucuyla mücadele kapsamında zehir tacirlerine göz açtırmayan İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri,Osmaniyemerkezli Kadirli ve Düziçi ilçeleri ile Adana’da ‘torbacı’ diye tabir edilen uyuşturucu tacirlerine yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi. Daha önceden belirlenen şahıslar ve adresler üzerinde teknik ve fiziki takip yapan ekipler, hazırlıklarını tamamlayarak şafak vakti operasyon gerçekleştirdi.

Özel Harekat Polislerinin de desteğiyle, daha önceden belirlenen 25 adrese eş zamanlı olarak baskınlar yapıldı. Yaklaşık 70 polisin katıldığı operasyonda, ekipler belirlenen noktaları didik didik aradı. Operasyon genelinde 23 şüpheli şahıs gözaltına alındı.Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 23 şahıstan 15’i tutuklanarak cezaevine gönderildi. 8 şüpheli şahıs Adli Kontrol şartı ile serbest kalırken, adreslerinde bulunamayan 2 şüpheli şahsın da aranmasına devam edildiği öğrenildi.

Yapılan açıklamada “Uyuşturucuyla mücadele çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir” denildi.

Ali Celal KAYMAK