Genel

Uyuşturucu Operasyonlarında 19 Şahıs Yakalandı

Kadirli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince bir haftada yapılan çalışmalar neticesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında toplam 19 şahıs yakalandı. Ayrıca haklarında çeşitli suçlardan yakalama emri bulunan ve yakalanan 7 şahıstan 2’si tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre; 25.04.2022-02.05.2022 tarihleri arasında Kadirli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde; 29,85 gr metafetamin, 2.08 gr esrar, 60,24 gr sentetik kannobionid uyuşturucu madde ele geçirildi.Yapılan çalışmalarda yakalanan 19 şahıstan, 16 şahıs hakkında Uyuşturucu Madde kullanmak suçundan, 3 şahıs hakkında Uyuşturucu Madde Ticareti suçu kapsamında adlı işlem yapıldı.Şahısların ifadeleri alındıktan sonra serbest kaldığı öğrenildi.

Diğer yandan Hırsızlık, Kasten Yaralama, Tehdit, Görevi yaptırmamak için direnme suçlarından 7 şahıs mevcutlu olarak çıkarıldıkları adli makamlarca 5 şahıs ifadesi alındıktan sonra, 1 şahıs adli kontrol şartıyla serbest kalırken, 1 şahıs ise tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Bu arada yapılan çalışmalarda; 2 adet av tüfeği, 3 adet tabanca, 1 adet otomatik tabanca, 1 adet bıçak ve 187 adet fişek ele geçirildi ve el konularak,  adli ve idari işlem yapıldı. Bir haftalık çalışmalarda ilçe genelinde toplam 1374 şahıs sorgulanmış, haklarında çeşitli suçlardan yakalama emri bulunan 7 şahıs yakalanmış, adli mercilerce ifadeleri alındıktan sonra 5 şahıs serbest kalırken, 2 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edildi. 2 şahsa toplam 3.642 TL idari para cezası uygulandığı bildirildi.

Ali Celal KAYMAK