Uyuşturucu Tacirlerine OPERASYON

Osmaniye’de daha önce hakkında Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma suçundan 3 kez işlem yapılan ve tutuklanarak cezaevine konan şahıs, cezaevinden çıktıktan sonra tekrar uyuşturucu ile yakalandı.

Edinilen bilgiye göre; Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince daha önceleri hakkında TCK 188 (Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma) kapsamında 3 kez işlem yapılan ve Adli Merciler tarafından tutuklanan M.T isimli şahsın yaklaşık 2 ay önce Cezaevinden çıktığı öğrenildi. Şahıs cezaevinden çıktıktan sonra Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince fiziki takibe alındı. Bu arada yapılan çalışmalarda şahsın 06.05.2022 günü ikametine yüklü miktarda Uyuşturucu Madde ve Ruhsatsız Tüfek getirdiği ekipler tarafından tespit edildi. Mahkemeden alınan Arama Kararına istinaden şahsın yapılan ikamet araması neticesinde; 323,47 Gram METAMFETAMİN maddesi, 230,67 Gram EROİN maddesi, 1 Adet Hassas Terazi, 3 Adet Ruhsatsız Tüfek, 1 Adet çalıntı motosiklet ve toplamda 21.850 TL para ele geçirildi. Ayrıca ikamette bulunan K.B isimli şahıstan; 3,15 Gram EROİN maddesi, 2,01 Gram METAMFETAMİN maddesi, 4 Adet Neurontin sentetik hap, 3 Adet Alyse sentetik hap ve 2.230 TL para ele geçirildi.

İkamette bulunan toplam 4 şahıs ile ilgili TCK 188 kapsamında tahkikat başlatıldı ve şahıslar Adli Merciler karşısına çıkartılmak üzere gözaltına alındı.

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü’nün uyuşturucu ile mücadele çalışmalarının kararlılıkla ve aralıksız devam edeceği bildirildi.

Ali Celal KAYMAK