VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ: ”HUZURUMUZU KAHRAMAN GAZİLERİMİZE BORÇLUYUZ”

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda;  “Bugün huzur içinde yaşıyor, geleceğe umut ve güvenle bakıyorsak sizler sayesindedir. Tüm dünya ülkeleri çok iyi bilmelidir ki, Türkiye Türk’ün sönmeyen ocağıdır, dünya üzerinde her karışı alın teriyle kazanılarak, uğruna nice vatan evlatları veren Türkiye’den başka vatan yoktur” dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türk’ün kahramanlık ve cesaretinin taçlandığı 22 gün 22 gece amansız bir mücadele sonucu Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, Türkiye Büyük Millet Meclisince Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşallik” rütbesi ve “Gazilik” unvanı tevdi edilmiştir. Bu anlamlı günü 19 Eylül Gaziler Günü olarak kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

            Kahraman gazilerimiz;

Biliyoruz ki omzunuzda gururla taşıdığınız şanlı madalyalar, şu an basmakta olduğumuz bu toprakların her bir karışı uğruna verdiğiniz kahramanlığın sembolleridir.Bugün huzur içinde yaşıyor, geleceğe umut ve güvenle bakıyorsak sizler sayesindedir. Tüm dünya ülkeleri çok iyi bilmelidir ki, Türkiye Türk’ün sönmeyen ocağıdır, dünya üzerinde her karışı alın teriyle kazanılarak, uğruna nice vatan evlatları veren Türkiye’den başka vatan yoktur. Ve büyük Türkiye Cumhuriyeti ilelebet ve ebediyen özgür, bağımsız ve hür olarak Ay Yıldızlı Al Bayrağını göklerde sonsuza kadar dalgalandıracaktır.

Sözlerime son verirken, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyor, 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyorum.

Valilik basın