Genel

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ’IN 23 NİSAN ULUSALEGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Bugün, gökleri Hilal ile Yıldızla aydınlatan Şanlı Türk’ün Bayrağı’nın dalgalandığı, tüten her ocakta, TBMM’nin açılışının 102. yıl dönümünü bir milletin istiklali ve çocuk sevinciyle bir araya getiren “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı” büyük bir heyecanla kutluyoruz.

23 Nisan, Çocuk Bayramı olmanın yanı sıra, milli hafızalarımıza kazınan; egemenliğin kayıtsız şartsız Türk Milleti’ne ait olduğunun tescil edildiği tarihtir. Çünkü Türk Milleti’nin istiklalini kurtaracak yegane güç; milletin azim ve kararıdır. TBMM; ülkemizin kalbi, demokrasimizin nişanesi, egemenliğimizin mabedidir. “Gazi Meclis” unvanı, Meclisimizin taşıdığı kimliğin ve üstlendiği tarihi misyonun en veciz ifadesidir. Ona sahip çıkmak hepimizin ortak sorumluluğundadır.

Türk Milleti’nin geleceğinin en değerli emanetçileri Sevgili Çocuklarımız;

Atatürk’ün en büyük eseri olan Cumhuriyet’imiz sizlerin omzunda yükselerek hayat bulacaktır.Gazi Paşa’nın ifadesiyle; Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz. Çünkü sizler geçmişten aldığınız güçle milletimizin yarınlarını şekillendireceksiniz.Yüreğindeki vatan sevdasıyla, milletini daima yüceltmeye çalışan; görev ve sorumluluklarını bilen bireyler olarak yetişmenizi önemsiyor, bu minvalde devletimizin bütün imkânlarıyla arkanızda olduğunu bilmenizi istiyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyor, gözlerinizden öpüyorum.

Dr. Erdinç YILMAZ

Vali