Genel

VALİ DR. ERDİNÇ YILMAZ’IN GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI

Türk basınının Millî Mücadele döneminde olduğu gibi Cumhuriyetimizin her döneminde milletimizin gözü, kulağı, sesi olması, kamuoyunun doğru habere ulaşmasında katkıda bulunması ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı ile başarılı bir şekilde devam etmektedir.

            Milletimizin hür sesi olan Türk Basını gecesini gündüzüne katıp büyük bir disiplin ile her zaman ve her koşulda ülkemizin birlik ve beraberliğine, devletimizin bekasına, milli iradeye ve demokrasimize kasteden darbe girişimine karşı dik duruş sergileyerek, milletten ve demokrasiden yana kesin bir tutum almaları, halkımızın anında ve doğru bir şekilde bilgilendirilmesini sağlamış olmaları takdire şayandır.

            Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Basın, Milletin müşterek sesidir” ifadesi basının;vatandaşlarımızın doğru habere ulaşması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır.

            Bu duygu, düşüncelerle hayatını kaybeden basın mensuplarımızı rahmet ve şükranla anıyor görevi başında bulunan basın mensuplarımızın “Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı” en içten duygularımla kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Ayrıca Şehitler Diyarı, Fıstığın Başkenti ve Turpun Anavatanı olan Osmaniye’mizin tanıtılması ve kalkınması için koyduğumuz hedefler doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalarda, yaptıkları yayınlarla bizlere destek olan, ses veren basın mensuplarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Haber Merkezi