Genel

VALİ, KALECİK’TE KÖYLÜNÜN SORUNLARINI BİRE BİR DİNLEDİ

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Hasanbeyli İlçemizin Kalecik Köyünde, Köy Sakinleri ile Bir Araya Geldi. Ziyarette Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy ile Hasanbeyli Kaymakamı Can Kurt da bulundu.

ORDA BİR KÖY VAR, UZAKTA

Orda bir köy var, uzakta
O köy bizim köyümüzdür.
Gezmesek de, tozmasak da
O köy bizim köyümüzdür.

Orda bir ev var, uzakta
O ev bizim evimizdir.
Yatmasak da, kalkmasak da
O ev bizim evimizdir.

Orda bir ses var, uzakta
O ses bizim sesimizdir.
Duymasak da, tınmasak da
O ses bizim sesimizdir.

Orda bir dağ var, uzakta
O dağ bizim dağımızdır.
İnmesek de, çıkmasak da
O dağ bizim dağımızdır.

Orda bir yol var, uzakta
O yol bizim yolumuzdur.
Dönmesek de, varmasak da
O yol bizim yolumuzdur.

                 Ahmet Kutsi Tecer

Bu düşünceden hareketle İlimiz Valisi Dr. Erdinç YILMAZ, sorunları  yerinde bire bir yüz yüze dinlemek için başlattığı esnaf ve köy ziyareti programını sürdürmeye devam ediyor.

Kentimize bağlı Hasanbeyli ilçesinde esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinleyen  Vali Dr. Yılmaz,  Kalecik köyünde de köy sakinleri ile meydanda buluştu. Çok samimi bir ortamda geçen ziyarette Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Hasanbeyli Kaymakamı Can Kurt da yer aldı.

Osmaniye Valisi  Dr. Erdinç Yılmaz, Hasanbeyli İlçemizin Kalecik Köyünde köy sakinleri ile bir araya geldi.  Ziyarette Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Hasanbeyli Kaymakamı Can Kurt da yer aldı.

        Köy Muhtarı Adnan Mennan’dan köy hakkında bilgi alan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, daha sonra Kalecik köyü sakinlerinin talep ve sorunlarını dinledi.

DEVLET OLARAK HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

 Söz alan tüm vatandaşları tek tek dinleyen Vali Yılmaz, kendisine iletilen sorun ve taleplerin değerlendirileceğini ve çözüm için gayret göstereceklerini kaydetti. Kalecik Köyü sakinleri ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Yılmaz, her zaman vatandaşlarımızın yanında olduğunu söyledi.

TEŞEKKÜRLER SAYIN VALİM

Kalecik Köyü sakinleri Vali Dr. Erdinç Yılmaz’a köylerini ziyaret ederek, sorun ve taleplerini dinlediği için teşekkür ettiler. (Valilik basın)

HASAN KILIÇ