Genel

VALİ  KASK DAĞITTI

İl Jandarma Komutanlığı ve Türkmen Belediyesi İşbirliğinde, Türkmen Beldesinde Motosiklet Sürücülerine Kask Dağıtımı Yapıldı

İl Jandarma Komutanlığı ve Türkmen Belediyesi işbirliğinde, Türkmen Beldesinde 30 motosiklet sürücüsüne kask dağıtımı yapıldı. 

Türkmen Belediyesi önünde düzenlenen programa Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Toprakkale Kaymakamı Ali İhsan Selimoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş ve Türkmen Belediye Başkanı Veli Fidan katıldı.

        Vali Dr. Erdinç Yılmaz, kask dağıtımı öncesinde yaptığı konuşmada, “Bugün, Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Türkmen Beldesi Belediye Başkanımız tarafından motosiklet sürücülerimiz için temin edilen kaskların dağıtımını yapacağız. Kask kullanmadan yapılan trafik kazalarında çok ciddi yaralanmalar hatta ölümler meydana geliyor. Bunların önlenmesi hususunda ciddi anlamda koruyucu bir görev yapacak kaskların mutlaka kullanılması gerekiyor. Belediye Başkanımıza gösterdiği bu hassasiyetten dolayı çok teşekkür ediyorum. Çok anlamlı ve hayırlı bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Bütün sürücülerimize kazasız yolculuklar diliyorum. Trafik kurallarına mutlaka uymamız gerekiyor, kurallara uyduğumuzda kazaların çok azaldığını biliyoruz. Lütfen trafik kurallarına uyalım.”dedi.

        Programın devamında sürücülere kaskları Vali Yılmaz ve protokol mensupları tarafından dağıtıldı. Hayatıma Kastım Yok Kaskım Var” mottosuyla yapılan kask dağıtımıyla, meydana gelebilecek motosiklet kazalarında ölüm ve ağır yaralanma riskinin en aza indirilmesi hedefleniyor.

Valilik basın