Genel

VALİ YILMAZ: “AŞIK FEYMANİ KÜLTÜR EVİ ÇOK ÖNEMLİ BİR MERKEZ OLACAK….”

Vali Dr. Erdinç Yılmaz incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada “Kadirli’de Aşık Feymani Kültür Evi’nin yapımında son aşamaya gelindi. Bu ayın sonuna kadar tamamlanmış olacak. Feymani kültürünün, aşıklık geleneğinin yaşaması anlamında, Aşık Feymani Kültür Evi çok önemli bir merkez olacak. İnşallah tamamlamak üzereyiz” dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Kadirli İlçemizde Yapımı Devam Eden Aşık Feymani Kültür Evi İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Kadirli İlçemizde yapımı devam eden Aşık Feymani Kültür Evi inşaatında incelemelerde bulundu. Vali Yılmaz’ın inceleme ziyaretinde Kadirli Kaymakamı Yakup Güney ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hamit Coşkun da yer aldı.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Dr. Erdinç Yılmaz incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada “Kadirli’de Aşık Feymani Kültür Evi’nin yapımında son aşamaya gelindi. Bu ayın sonuna kadar tamamlanmış olacak. Feymani kültürünün, aşıklık geleneğinin yaşaması anlamında, Aşık Feymani Kültür Evi çok önemli bir merkez olacak. İnşallah tamamlamak üzereyiz. Aşık Feymani Kültür Evi’nin yapımında katkısı olan hayırseverlerimize, yer tahsisini yapan Belediye Başkanımıza, İlçe Kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum. Aşık Feymani Kültür Evi’nin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.”diye konuştu.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, incelemelerinin ardından, Ünlü Halk Ozanımız Aşık Feymani’yi Kadirli İlçemize bağlı Azaplı Köyündeki evinde ziyaret etti. Ziyaret sırasında Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Ünlü Halk Ozanımız ve ailesi ile bir süre sohbet ederek hatırlarını sordu. Aşık Feymani ve ailesi Vali Yılmaz’a nazik ziyareti için teşekkür ettiler. 

Valilik basın