VALİ YILMAZ: “BABA DEMEK; CAN DEMEK, ATA DEMEK, EN YAKIN DOST DEMEKTİR”

İlimiz Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, babalar günü mesajında önemli konulara değindi.

Vali Yılmaz, mesajında şunları söyledi:

“Baba demek can demek, ata demek, yeri geldiğinde en yakın dost demektir. Hepimiz hayatının en güzel zamanlarında sevincine ortak olduğu, zor günlerinde koca bir çınar gibi gölgesinden güç aldığı, sıcacık gülümsemesiyle kalbimizi ısıtan, sevgisiyle hayatımıza anlam katan bir babaya ihtiyaç duyarız. Çünkü onlar; yaşamları boyunca ailesine, canının bir parçası olan evlatlarına ve sevdiklerine kendilerini adayarak, hayatın tüm yükünü fedakarca omuzlanarak onları geleceğe hazırlarlar. 

Bizler de bu anlamlı günde, koca yürekli babalarımızın kıymetini en çok da onlar hayattayken iyi bilmeli, sevgi ve saygıda kusur etmemeliyiz. Onlara layık ahlaklı, devletine faydalı, vatanına âşık, ilim ve irfan sahibi insanlar olmalıyız. Bu anlamlı günde, babasız büyümek zorunda kalan yetimlerimize sahip çıkmalı, onların bir tebessümünün ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha hatırlamalıyız.

İlk kahramanlarımız, ilk rol modellerimiz koca yürekli babalarımız; hepinizin “Babalar Günü’nü” kutluyor, en kalbi duygularımla hepinizi selamlıyor, saygı ve hürmetle büyüklerimin ellerinden öpüyorum.

Valilik basın