Genel

VALİ YILMAZ: “BABAMIZIN KIYMETİNİ ONLAR HAYATTA İKEN BİLELİM”

Vali Dr. Erdinç Yılmaz: “Babalarımızın kıymetini onlar hayatta iken çok iyi idrak etmeli, onlara layık ahlaklı, devletimize faydalı insanlar olmak için çaba göstermeliyiz. Yanında huzur bulduğumuz babalarımız ve annelerimiz bizim en büyük değerimizdir, ayrıca Yüce Kitabımızda anne babamıza iyi davranmamız emredilir ve “Onlardan biri veya ikisi senin yanında yaşlanırsa onlara öf bile deme! Onları azarlama! İkisine de gönül alıcı güzel sözler söyle.” ayetiyle onlara değer vermemiz gerektiğini buyurarak anne ve babamıza en güzel şekilde muamele edilmesi gerektiği vurgulanmıştır” dedi.

            Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, babalar günü kutlama mesajı yayınladı.

Vali Yılmaz, mesajında şu görüşler yer verdi:

“Hayatımızın her anında koca bir çınar gibi arkamızda duran ve vakur duruşuyla bizleri onurlandıran, yüreğindeki şefkatiyle yüzümüzde tebessüm oluşturan ve sevgisiyle hayatımıza anlam katan babalarımızın, “Babalar Günü” kutlu olsun.

            Babalarımızın kıymetini onlar hayatta iken çok iyi idrak etmeli, onlara layık ahlaklı, devletimize faydalı insanlar olmak için çaba göstermeliyiz. Yanında huzur bulduğumuz babalarımız ve annelerimiz bizim en büyük değerimizdir, ayrıca Yüce Kitabımızda anne babamıza iyi davranmamız emredilir ve “Onlardan biri veya ikisi senin yanında yaşlanırsa onlara öf bile deme! Onları azarlama! İkisine de gönül alıcı güzel sözler söyle.” ayetiyle onlara değer vermemiz gerektiğini buyurarak anne ve babamıza en güzel şekilde muamele edilmesi gerektiği vurgulanmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle; babasız büyümek zorunda kalan yetimlerimize sahip çıkmaya ve evlatlarımızın yüzlerini güldürmeye gayret gösterelim. Ebediyete irtihal etmiş tüm babalarımızı ve büyüklerimizi rahmetle yad ediyor; cennet vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin babaları başta olmak üzere çocuklarına karşı müşfik ve merhamet sahibi olan, tecrübeleriyle her zaman yol gösterici olan babalarımızın bu anlamlı gününü en kalbi duygularımla kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum.

Valilik basın