Genel

VALİ YILMAZ: “BU AZİZ VATAN, ŞEHİTLERİMİZİN  EMANETİDİR”

Vali Dr. Erdinç Yılmaz: “Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları öncesinde, Şanlı Zaferi sizlerle beraber yad etmek için bir aradayız. Üzerinde yaşadığımız vatan toprakları Şehitlerimizin kanıyla sulanmıştır ve bu Aziz Vatan bize Şehitlerimizin emanetidir. Bu emaneti gözümüz gibi koruyacağız, sahip çıkacağız. Siz, Şehitlerimizin kıymetli yakınları, evlatları biz her zaman sizlerle beraber olacağız, yanınızda olacağız ve sizlerle bir arada olmaktan da her zaman gurur duyacağız.” Dedi.

Türk Kızılay Osmaniye Şubesi Tarafından Şehitlerimizin Aileleri ve Gazilerimiz Onuruna Program Düzenlendi.

     Türk Kızılay Osmaniye Şubesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları öncesinde Şehitlerimizin Aileleri ile Gazilerimiz Onuruna program düzenlendi. 

 Korkut Ata At Çiftliğinde düzenlenen programda Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve Eşi Doç. Dr. Şenay Yılmaz Hanımefendi, Şehitlerimizin Aileleri ve Gazilerimiz ile bir araya geldi.

        Atlı Okçuluk gösterisi ile başlayan programda konuşan Türk Kızılay Osmaniye Şubesi Başkanı Mehmet Meke, Şehitlerimizin Yakınlarını ve Gazilerimizi ağırlamaktan onur duyduklarını ifade etti.

        Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise yaptığı konuşmada “Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları öncesinde, Şanlı Zaferi sizlerle beraber yad etmek için bir aradayız. Üzerinde yaşadığımız vatan toprakları Şehitlerimizin kanıyla sulanmıştır ve bu Aziz Vatan bize Şehitlerimizin emanetidir. Bu emaneti gözümüz gibi koruyacağız, sahip çıkacağız. Siz, Şehitlerimizin kıymetli yakınları, evlatları biz her zaman sizlerle beraber olacağız, yanınızda olacağız ve sizlerle bir arada olmaktan da her zaman gurur duyacağız.”diye konuştu. Vali Yılmaz, sözlerinin sonunda Türk Kızılay Osmaniye Şubesi Başkanına, Yönetim Kuruluna ve üyelerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

        Programın devamında Türk Kızılay Osmaniye Şubesi Başkanı Mehmet Meke tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.

        Program sonunda Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve Eşi Doç. Dr. Şenay Yılmaz Hanımefendi, Şehitlerimizin ve Gazilerimizin çocuklarına hediyeler verdiler. Program, Vali Yılmaz tarafından Türk Kızılay Derneği’ne bağışta bulunan Hayırsever İş Adamları Ahmet Çağrı Binboğa ve Ali Demir’e plaket takdim edilmesi ile son buldu.

Valilik basın