Genel

VALİ YILMAZ: “EĞİTİM BİZİM GELECEĞİMİZ, HER ŞEYİMİZ.”

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Kadirli İlçemizde Yapımı Devam Eden Rasim Ünal İlkokulu İnşaatı İnceleme ve Denetlemelerde Bulundu

          Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Kadirli İlçemizde yapımı devam eden 24 derslikli Rasim Ünal İlkokulu inşaatı inceleme ve denetlemelerde bulundu. Vali Yılmaz’ın inceleme ziyaretinde Kadirli Kaymakamı Yakup Güney, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hamit Coşkun da yer aldı.

        İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hamit Coşkun’dan inşaatın geldiği aşama hakkında bilgi alan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Kadirli Rasim Ünal İlkokulu binamızın yapımı hızla devam ediyor. Bu okulumuzun daha önce depreme dayanıksız raporu vardı, yıkılmasını sağladık.

Yıkılmasını sağlamamızın da çok iyi olduğunu Müdürümüz de söylediler. Deprem açısından bu tür önlemlerimizi her zaman önceden almamızın faydasını burada bir kez daha görmüş olduk. Bu okulumuzun da bir an önce bitmesini çok arzu ediyoruz. Yüklenici firmamız Mart’ın ortasında bitireceğini söylüyor.

Çünkü bu okuldaki öğrencilerimiz şu anda 3 ayrı okulda eğitim öğretimlerine devam ediyor. Eğitim bizim geleceğimiz, her şeyimiz. Kadirli İlçemiz eğitime çok önem veren, çok başarılı bir ilçemiz. Biz de Kadirli’mizin eğitim öğretiminin aksamaması, altyapı hizmetlerinin en iyi şekilde yapılması için gayret gösteriyoruz. Birçok noktada okul inşaatlarımız hızla devam ediyor. Bu okulumuzu da bir an önce bitirip Kadirli’li hemşehrilerimizin, sevgili çocuklarımızın hizmetine sunmayı çok arzu ediyoruz.”diye konuştu. 

Valilik basın