Vali Yılmaz: ” Hedef; Çocuklarımızı EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞTİRMEK”

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, ziyaretinin son bölümünde okulun öğretmenleri ile öğretmenle odasında bir araya geldi. Vali Yılmaz, “Her hafta bir okulumuzu ziyaret etmeye gayret gösteriyoruz. Bugün de sizleri ziyaret ediyoruz. Hepimizin hedefi çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmektir. Bu hedef doğrultusunda hep birlikte çalışıyoruz” dedi.

Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz, Şehit Oğuzhan Tekerek İlkokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Vali Yılmaz’ın ziyaretine Belediye Başkanı Kadir Kara, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun da eşlik etti.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, ziyaretinin ilk bölümünde, Belediye Başkanı Kadir Kara ile birlikte, Osmaniye Belediyesi’nin Anne Eli Projesi kapsamında hazırlanan ayçiçeği tohumlarını öğrencilere dağıttı. Vali Yılmaz, bu güzel projede emeği olan herkese teşekkür etti.

Osmaniye Belediyesi 40 Okula Öğrencilerin Öğle Aralarında Yemeklerini Yiyebilecekleri Açık Hava Oturma Alanları Yaptırdı

Vali Yılmaz, daha sonra Osmaniye Belediyesi tarafından yaptırılan, öğrencilerin öğle aralarında yemeklerini yiyebilecekleri açık hava oturma alanları hakkında bilgi aldı. Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Kadir Kara, “Öğrencilerimiz yemeklerini okul bahçelerinde yiyorlardı. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yapmış olduğumuz istişareler neticesinde, velilerimizin talepleri ve zatı-ı alilerinizin de izinleri ile, Osmaniye’deki ikili eğitim yapan okullarımızdan 40 tanesine çocuklarımızın öğle aralarında yemeklerini yiyebilecekleri banklar yaptırdık. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde bankları Endüstri Meslek Lisemize yaptırdık. İhtiyaç olan okullar olursa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise yapılan çalışmanın çok güzel bir çalışma olduğunu ifade ederek, “Geleceğimiz eğitimde. Geleceğimiz olan çocuklarımızın daha rahat bir ortamda eğitim almaları çok önemli. Öğrencilerimiz adına, okullarımız adına bu güzel çalışma için Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi. Okulun öğrencileri de Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve Belediye Başkanı Kadir Kara’ya teşekkür ettiler.

ÖĞRENCİLER OKUL BAHÇESİNDE MEYVE VE SEBZE YETİŞTİRİYORLAR

Vali Yılmaz, ziyaretinin devamında okulda oluşturulan uygulama bahçeleri hakkında bilgi aldı. Okul Müdürü Tezcan Canik, okulda biri sebze diğeri meyve olmak üzere 2 uygulama bahçesi oluşturduklarını, meyve bahçesinde zeytin, erik gibi ağaç fidanlarının dikildiğini, sebze bahçesinde ise mevsimlik sebzelerin yer aldığını ifade ederek, “Öğrencilerimiz ile birlikte 4 yıldır uygulama bahçemize meyve fidanı ve sebze dikiyoruz. Öğrencilerimiz, bizim verdiğimiz bilgiler doğrultusunda bitkilerin ekimini ve bakımını öğreniyorlar. Bundan sonraki projemiz ile de saksıya dikilmiş fideleri öğrencilerimizin kendi bahçelerine dikmelerini ve orada yetiştirmelerini, böylece ailelerine bir nevi katkı sağlamalarını planlıyoruz” dedi.

Vali Yılmaz, “Hepimizin Hedefi Çocuklarımızı En İyi Şekilde Yetiştirmek”

Daha sonra okulun sınıflarını ziyaret ederek, çocuklarla sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, ziyaretinin son bölümünde okulun öğretmenleri ile öğretmenle odasında bir araya geldi. Vali Yılmaz, “Her hafta bir okulumuzu ziyaret etmeye gayret gösteriyoruz. Bugün de sizleri ziyaret ediyoruz. Hepimizin hedefi çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmektir. Bu hedef doğrultusunda hep birlikte çalışıyoruz” diye konuştu.

Valilik Basın