Genel

VALİ  YILMAZ: “KADINA YÖNELİK ŞİDDET, İNSANLIK  ADINA KABUL EDİLEMEZ

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Bu mücadele basit bir mücadele değil; istikrarlı, uzun soluklu ve kararlı bir mücadele. Herkes sorumluluğunu yerine getirmeli, ben buna inanıyorum. Biz de idare olarak eksikliklerimiz varsa gidereceğiz, mücadelemizi nasıl daha etkin yapacağız ona bakacağız. Uyuşturucuyla olsun, kadına yönelik şiddetle olsun, hırsızlıkla olsun her türlü asayişsizlikle mücadelemizi en etkin şekilde sürdürmeye kararlıyız, Devlet olarak da sürdürüyoruz. Kadına yönelik şiddet, insanlık adına kabul edilemez. Bizim medeniyetimizde, kültürümüzde, inancımızda yeri yok. Böyle bir şeyin bizim toplumumuzda olmaması gerekiyor.”dedi

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyon Toplantısı Vali Dr. Erdinç Yılmaz Başkanlığında Yapıldı

2023 Yılı 2. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyon Toplantısı Vali Dr. Erdinç Yılmaz başkanlığında Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda yapıldı.

Toplantıya, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Vali Yardımcısı Yunus Emre Şahin, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Halit Gülten, İl Emniyet Müdürü Mehmet Sarıbuva ve ilgili kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri katıldı.

          Toplantıda, Psikolojik Danışman Hande Şişik, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezinin gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında sunum yaptı.  Sunumda, 2023 Yılı Osmaniye Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı, 2023 Yılı Osmaniye Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Acil Eylem Planı ve “Kadına El Kalkamaz” mottolu erkek odaklı çalışmalar kapsamında gerçekleştirilen faaliyetler değerlendirildi.

Toplantının sonunda konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Bu mücadele basit bir mücadele değil; istikrarlı, uzun soluklu ve kararlı bir mücadele. Herkes sorumluluğunu yerine getirmeli, ben buna inanıyorum. Biz de idare olarak eksikliklerimiz varsa gidereceğiz, mücadelemizi nasıl daha etkin yapacağız ona bakacağız. Uyuşturucuyla olsun, kadına yönelik şiddetle olsun, hırsızlıkla olsun her türlü asayişsizlikle mücadelemizi en etkin şekilde sürdürmeye kararlıyız, Devlet olarak da sürdürüyoruz. Kadına yönelik şiddet, insanlık adına kabul edilemez. Bizim medeniyetimizde, kültürümüzde, inancımızda yeri yok. Böyle bir şeyin bizim toplumumuzda olmaması gerekiyor.”dedi. Vali Yılmaz, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

Valilik basın