Genel

Vali Yılmaz: “Milli, manevi değerlerimize bağlı olarak yetişmeliyiz”

1. Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula’nın konuşmacı olduğu “Şuurlu Gençlik” konulu konferans, Kadirli İlçemizde düzenlendi. Kadirli Belediyesi Devlet Bahçeli Kültür Merkezinde düzenlenen programa, Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, Kadirli Belediye Başkan Vekili Buğrahan Koyuncuoğlu, kamu kurum ve kuruluşları il ve ilçe müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programında devamında konuşan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula, gençlerimize hitap ettiği konuşmasında; gençlik, şuur, özgüven ve iletişim konu başlıklarında bilgiler verdi.

Konferansın ardından konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 1. Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula’ya teşekkür ederek,  “Bugün bize çok faydalı, güzel bilgiler sundu. İyi ki var, iyi ki geldi. Bizim böyle değerlere ihtiyacımız var. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Öğrencilere hitap ederek konuşmasına devam eden Vali Yılmaz, gençlerin kendisini çok iyi yetiştirmesi gerektiğini vurgulayarak, “Çok çalışmalı, vaktimizi boşa harcamamalıyız. Doğru yolda ilerlemeliyiz. Milli manevi değerlerimize bağlı olarak yetişmeliyiz. 15 Temmuz’da tankların altına yatan bir milleti gördük, bu Millet bu inançta olduğu sürece Allah’ın izniyle kimse bizi yıkamaz, yıkamayacak” dedi. 1. Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula’ya bir kez daha teşekkür eden Vali Yılmaz, çiçek verdi.

Valilik Basın