Genel

VALİ YILMAZ,  ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINI PAYLAŞTI

Vali Yılmaz: “Bugün, okulumuzun son günü, çocuklarımız tatile girecekler. 136 Bin öğrencimiz bu dönemde eğitim öğretim hizmetinden yararlandılar. 8 Bin 355 öğretmenimiz bu dönemde öğrencilerimize dersler verdiler. Bu dönem asrın felaketini yaşadık, bundan çocuklarımız da okullarımız da etkilendi. En az etkilenecek şekilde gayret gösterdik” dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Yavuz Selim İlkokulunda Öğrencilerin Karne Heyecanını Paylaştı

2022–2023 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Yavuz Selim İlkokulu’nu ziyaret eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, öğrencilere karnelerini dağıttı.  Belediye Başkan Vekili Mehmet Hulusi Akkuş, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Okul Müdürü Ökkeş Kurt ve Müdür Yardımcıları tarafından karşılanan Vali Yılmaz, Okul bahçesindeki velilerle bir süre sohbet etti. Vali Yılmaz, daha sonra öğrencileri sınıflarında ziyaret etti.

Sınıf ziyaretleri sırasında öğrencilerle sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, çocuklarla bir arada olmaktan çok mutlu olduğunu ifade ederek, öğrencilere tatilde dinlenmelerini ve bol bol kitap okumalarını tavsiye etti. Öğrencilere karnelerini dağıtan Vali Yılmaz, öğrencilere başarılar diledi.

Vali Yılmaz, sınıf ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada, “Bugün, okulumuzun son günü, çocuklarımız tatile girecekler. 136 Bin öğrencimiz bu dönemde eğitim öğretim hizmetinden yararlandılar. 8 Bin 355 öğretmenimiz bu dönemde öğrencilerimize dersler verdiler. Bu dönem asrın felaketini yaşadık, bundan çocuklarımız da okullarımız da etkilendi. En az etkilenecek şekilde gayret gösterdik. Başta İl Milli Eğitim Müdürümüz, yöneticiler, öğretmenlerimiz gerçekten olağanüstü gayret gösterdiler. Eksiklikleri tamamlamak için de ayrıca büyük gayret gösterdiler.

Kendilerine yürekten teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın eğitim öğretiminde eksikliklerinin tamamlanması açısından bu çalışmalar önemliydi. Bugün eğitim öğretim dönemimizin son günü, çocuklarımız dinlenmeyi hak ettiler. Çocuklarımızın bu dönemde bol bol kitap okumalarını, dinlenmelerini, oyun oynamalarını ve güzel vakit geçirmelerini diliyorum. Çocuklarımızın eğitim öğretim hayatının hiçbir dönem aksamadan devam etmesini, bir daha böyle büyük felaketler yaşanmamasını diliyorum. Öğretmenlerimize, Milli Eğitim camiamıza çok teşekkür ediyorum.

Bazı öğrencilerimizin karnelerinde düşük notların olması önemli değil, bunu çalışarak telafi edebilirler. Önemli olan eksiğimizi görmek. Velilerimizin de eksikliklerini giderme konusunda çocuklarımıza destek olmaları gerekir. Çocuklarımıza çok güveniyoruz, onlar bizim her şeyimiz, istikbalimiz. Allah yollarını açık etsin. Hepsini çok seviyoruz”dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, ziyaretinin son bölümünde öğretmenler odasında okulun öğretmenleri ile bir araya geldi. Öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali Yılmaz, yaşadığımız depremin ardından öğrencilerimizin eksiklerini tamamlama hususunda gayret gösteren öğretmenlerimize teşekkür etti. Başarının anahtarının ve temelinin öğretmenlerimiz olduğunu ifade eden Vali Yılmaz, tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize başarılar dileyerek ziyaretine son verdi.

Valilik basın