VALİ YILMAZ, SUMBAS’TA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ KİLİM KURSU’NU ZİYARET ETTİ

Sumbas ilçemizde ziyaretlerde bulunan Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz, Halk Eğitimi Merkezi Kilim Kursu’nun kursiyerlerini de ziyaret etti. Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne’nin de yer aldığı ziyarette,Sumbas Kaymakamı Mehmet Furkan Taşkıran Vali Yılmaz’a kurs hakkında bilgi verdi.

Kursiyerlere meslek kazandırmak ve ekonomilerine katkıda bulunmak için açılan Kilim Kursu’nun 12 kursiyeri bulunduğunu ifade eden Kaymakam Taşkıran, Kursun 5 aydır devam ettiğini kaydetti. Kilimlerde Karatepe kilim motifleri kullanıldığını da belirten Kaymakam Taşkıran, kursun 11 ay süresince devam edeceğini ifade etti.

Kursiyerlerle sohbet ederek, dokudukları kilimler hakkında bilgi alan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, kursiyerleri el emeği göz nuru kilimler için tebrik etti. Kursiyerlere başarılar dileyen Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Kursun açılmasında emeği ve katkısı olan herkesi teşekkür etti.

Açılan kurs için teşekkür eden Kursiyerler, kursun kendine fayda sağladığını ve çok memnun olduklarını ifade ettiler. Vali Yılmaz’a kendi dokudukları kilimi hediye eden Kursiyerler, ziyaretleri için Vali Yılmaz ve protokol mensuplarına teşekkür ettiler.

Valilik Basın