Genel

VALİ YILMAZ  VE EŞİNDEN DUYGULANDIRAN SÜRPRİZ

Can’ın artık büyük bir ailesi olduğunu ifade eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz : “Burada bulunmaktan çok mutlu oldum, çok heyecan duydum. Yaşadığımız asrın felaketi çok acılar, unutulmayacak hikâyeler, çok acı hatıralar bıraktı. Ama biz öyle bir milletiz ki tek yürek olduk bu acıları yeneceğiz ve geride bırakacağız. Can artık bizim ailemizin bir üyesi, asla onu yalnız bırakmayacağız” dedi.

Depremde yakınlarını kaybeden Mahmut Can Yağlıcı’ya çalıştığı Osmaniye Devlet Hastanesinde, Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve Eşi Doç. Dr. Şenay Yılmaz Hanımefendinin katılımıyla, sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı.

 Programda Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, Hastane Başhekimi Uzman Doktor Mürsel Koçer de yer aldı. Mahmut Can Yağlıcı’nın doğum gününü kutlayarak sağlıklı ve mutlu nice yaşlar temenni eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve Eşi Doç. Dr. Şenay Yılmaz Hanımefendi, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, Hastane Başhekimi Uzman Doktor Mürsel Koçer Mahmut Can Yağlıcı’nın doğum gününü kutlayarak hediyeler takdim ettiler.  

Hastane personelinin de yer aldığı sürpriz doğum günü kutlamasında Mahmut Can Yağlıcı kendisi için özel olarak hazırlanmış pastayı Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve Eşi Doç. Dr. Şenay Yılmaz Hanımefendi ile birlikte kesti. Çok duygulandığını ve çok mutlu olduğunu ifade eden Mahmut Can Yağlıcı “Burada bulunan herkese, evvela Sayın Valimiz olmak üzere, çok teşekkür ediyorum. Aileyi tamamıyla kaybetmek, soyadımızı taşıyan tek kişi olmak gerçekten çok zor, acı verici. Sayın Valim ulaştılar bize sağ olsunlar, elini üzerimizden eksik etmediler. Sayın Valimi bir baba gözüyle gördüm. Kendisini makamında ilk ziyaret ettiğimde benimle duygusal anlar yaşadı, bunu unutamam, bunu unutmak mümkün değil. Orada bir baba bağını Sayın Valimden almıştım ve şu an karşımda görmekten şeref duyuyorum. Teşekkür ediyorum, kelimelerin kıyafetsiz kaldığı yerdeyim. Bir kez daha öğrendim ki aslında ben kimsesiz değilmişim, büyük bir ailem varmış.”dedi.

Can’ın artık büyük bir ailesi olduğunu ifade eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise “Burada bulunmaktan çok mutlu oldum, çok heyecan duydum. Yaşadığımız asrın felaketi çok acılar, unutulmayacak hikâyeler, çok acı hatıralar bıraktı. Ama biz öyle bir milletiz ki tek yürek olduk bu acıları yeneceğiz ve geride bırakacağız. Can artık bizim ailemizin bir üyesi, asla onu yalnız bırakmayacağız. Depremin olduğu andan itibaren Osmaniyeli hemşehrilerimizle hep beraber olduk. Bu acı günleri hep birlikte geride bırakıyoruz. Can’ı gerçekten çok seviyoruz. Can ilk yanıma geldiğinde de çok duygulanmıştım. Depremin bütün acılarını, zorluklarını hepsini yaşadım.  Osmaniye bizim için gerçekten çok özel, çok kıymetli, hemşehrilerimiz çok büyük bir değer. Bu güçlüğü, bu felaketi yenmekte de bize de Devlete de çok büyük destekleri oldu. Hakikaten anlatılmaz nitelikte fedakârlıkları, anlatılmaz nitelikte ilgileri, destekleri oldu.”dedi. Vali Yılmaz, sözlerinin sonunda depremde kaybettiğimiz bütün vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet dileyerek “Mekânları cennet olsun. Allah bize böyle felaketleri bir daha yaşatmasın inşallah.”dedi.

Valilik basın