Vali Yılmaz, YKS Öncesi Kimliğini Unutan Ayşe Sabancalı’yı Misafir Etti

Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na gireceği sırada kimliğini unuttuğunu fark eden ve kimliğini akrabalarının getirmesiyle sınava giren Ayşe Sabancalı’yı makamında misafir etti. 

Ziyaret sırasında neler yaşadığını anlatan Ayşe Sabancalı, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi sınavına girmek için gittiği Osmaniye Anadolu Lisesi’nin giriş kapısında polis ekiplerince yapılan belge kontrolünde kimliğini unuttuğunu fark etmesiyle telaşlandığını ifade ederek, giriş kapısında görevli polis ekiplerinin yardımlarıyla akrabalarına ulaştığını, akrabalarının kimliğini getirmesiyle sınava girebildiğini anlattı. Çocuk Gelişimi bölümünde okumak istediğini ifade eden Ayşe Sabancalı, kendisini arayan, yardımcı olmak isteyen ve destek olan herkese teşekkür etti.

Ayşe’nin verdiği cevaptan dolayı duygulandığını ifade eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise, “Ben de Ayşe’nin sınava geç kaldığını medyadan öğrendim. Ayşe’nin o günkü davranışı ve verdiği cevaplar bütün Türkiye’yi olduğu gibi tabi bizi de çok duygulandırdı. Biz Ayşe’nin yanındayız, her zaman da yanında olacağız. Ayşe sonuçta sınava girdi, giremeseydi çok üzülürdük. İnşallah güzel bir sonuç alır. Ayşe davranışıyla çok da örnek bir davranış sergiledi. İnşallah bu şekilde hedefine gidecek” diye konuştu.

Ziyaret sırasında basın mensuplarının sorusu üzerine anne ve babasının vefatından da bahseden Ayşe Sabancalı, “Babam 2016 yılında vefat etti. Liseye daha yeni başlamıştım. Akciğer kanseriydi. Daha sonra yatalak hasta oldu. Babama annem baktı daha sonra da vefat etti. Annem de 2021 yılı Ağustos ayında vefat etti. Annemin ALS hastalığı vardı. Annem de yatalak hasta oldu. Anneme de ağabeyimle ben baktım. Annem gözümün önünde evde vefat etti” diye konuştu.

Ayşe’yi misafir etmekten memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Yılmaz, Ayşe’ye her zaman destek olacaklarını kaydetti. Ziyaret sonunda Vali Yılmaz, Ayşe Sabancalı’ya hediye verdi.

Valilik Basın