Genel

VALİ YILMAZ’DAN KIRSAL KÖY EVLERİNDE İNCELEME

Vali Dr. Erdinç: “Yusufizzettin Köyünde depremzede vatandaşlarımıza yönelik yapılan evlerimizin inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. Şu anda 32 binamızın kaba inşaatı büyük oranda tamamlanmış durumda. Buraya 3 bina daha ekleyeceğiz. Her bir binamız 140 metrekare, köy şartlarına uygun, depremzede vatandaşlarımız için uygun konutlar.” Dedi.

Vali Yılmaz, Kadirli İlçemizin Yusufizzettin Köyünde Yapılan Kırsal Köy Evleri İnşaatında İnceleme ve Denetlemelerde Bulundu

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Kadirli İlçemizin Yusufizzettin Köyünde depremzede vatandaşlarımıza yönelik yapılan kırsal köy evleri inşaatında inceleme ve denetlemelerde bulundu. Vali Yılmaz’ın inceleme ziyaretinde Kadirli Kaymakamı Yakup Güney, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür Vekili Uğur Acar da yer aldı.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Dr. Erdinç Yılmaz incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Yusufizzettin Köyünde depremzede vatandaşlarımıza yönelik yapılan evlerimizin inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. Şu anda 32 binamızın kaba inşaatı büyük oranda tamamlanmış durumda. Buraya 3 bina daha ekleyeceğiz. Her bir binamız 140 metrekare, köy şartlarına uygun, depremzede vatandaşlarımız için uygun konutlar. Yüklenici firmamıza, belirlediğimiz tarihten daha önce, daha hızlı yaptığı için ayrıca teşekkür ediyorum. Bir an önce bitirip, depremden etkilenen vatandaşlarımızın bir an önce kalıcı konutlarına kavuşmalarını istiyoruz. Binalarımız gerçekten çok güzel oluyor, standartları çok yüksek, depreme çok dayanıklı binalar. Hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Valilik basın