VALİ YILMAZ:”OSMANİYE’DE ÇOK KALİTELİ TESBİHLER ÜRETİLİYOR”

Vali Yılmaz: “İlimize bağlı Bahçe İlçemizde tesbih atölyesini Kaymakamlığımız kurmuş, işletiyor. Çok kaliteli tespihler üretiliyor ve dünyanın her yerine buradan tesbihler gönderiliyor. 40 atölyede 350 kişi tesbih üretiminde çalışıyor. Burada satılan tesbihlerden elde edilen gelir eğitimde çocuklarımızın ihtiyaçları için kullanılıyor. Bunun çok anlamlı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Bahçe Kaymakamlığı’nın “Tesbih Bahçesi” Projesi Kapsamında Açılan Teşhir Mağazasını Ziyaret Etti

      Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Bahçe Kaymakamlığı’nın “Tesbih Bahçesi” Projesi kapsamında açılan Teşhir Mağazasını ziyaret ederek, Bahçe Kaymakamı Aziz Kayabaşı’ndan bilgi aldı.

        Bahçe Kaymakamı Aziz Kayabaşı,  Bahçe İlçemizde üretimi yapılan tesbihlerin marka bilinirliğini  artırmak, ürünler ile halkımız arasındaki mesafeyi kısaltmak için ilk ‘Tesbih Bahçesi’ mağazasını açtıklarını, ayrıca www.tesbihbahcesi.com isimli internet sitesini kurduklarını ifade ederek, Bahçe İlçemizde 40 atölyede kehribar, oltu taşı, kuka tesbihler üretildiğini söyledi. Tesbihlerin iç pazarın yanı sıra, 50’den fazla ülkeye ihraç edilmeye başladığını belirten Kaymakam Kayabaşı,  Bahçe İlçemizin tesbih imalatı konusunda çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu kaydetti.

        Vali Yılmaz, ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, “Bahçe İlçemizde tesbih atölyesini Kaymakamlığımız kurmuş, işletiyor. Çok kaliteli tespihler üretiliyor ve dünyanın her yerine buradan tesbihler gönderiliyor. 40 atölyede 350 kişi tesbih üretiminde çalışıyor. Burada satılan tesbihlerden elde edilen gelir eğitimde çocuklarımızın ihtiyaçları için kullanılıyor. Bunun çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Bu başarı çalışmadan dolayı Kaymakamımızı ve çalışanları kutluyorum. Tesbih konusunda Bahçe ilçemizin bir merkez olduğunu görüyoruz.”dedi. Valilik basın