Genel

VALİDEN ASKERİMİZİ SEVİNDİREN SÜRPRİZ

İftar Programında  Mehmetçiklerimizle bir süre sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Jandarma Er Yusuf Kara’yı Ankara Keçiören’de yaşayan eşi Kübra Kara ile görüntülü konuşmada buluşturarak Mehmetçiğimize sürpriz yaptı. Vali Yılmaz, Mehmetçiğimizin ailesi ile bir süre sohbet ederek hatırlarını sordu. Jandarma Er Yusuf Kara, Vali Yılmaz’a bu güzel sürpriz için teşekkür etti.

     Vali Dr. Erdinç Yılmaz, İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen iftar programında Destek Bölük Komutanlığı emrinde görevli Mehmetçikler ile buluştu. İftar programına Vali Yılmaz’ın yanı sıra 2’nci Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Albay Hakan Kocabaş, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Halit Gülten katıldı.  

        Okunan ezanla oruçlar açıldı. İftar yemeğinin ardından dua okundu. Programda konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Allah ayağınıza taş değdirmesin. Bu kutsal görevinizi layıkıyla, hakkıyla yapacağınıza inanıyorum. Vatan görevi kutsal. Bu görevi yaptığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bence her Türk genci askerlik yapmalı, askerlik yapmış olmak büyük şeref, büyük gurur.  Allah sizlere bu şerefi, bu gururu nasip ettiği için de ne kadar mutlu olsanız az.

Bizler de sizinle gurur duyuyoruz. Bugün sizlerle beraber olmaktan çok mutlu oldum. Her zaman yanınızdayız, Allah eksikliğinizi göstermesin. Ailelerinize kavuşmanızı diliyorum. Bu vatan görevinden dolayı bugün buradasınız ve bu vesile ile bir araya gelmiş olduk. İl Jandarma Komutanımıza da çok teşekkür ediyorum sizlerle bizleri bir araya getirdiği için. Garnizon Komutanımız ve Cumhuriyet Başsavcımız burada ve bugün iftarımızı beraber açmış olduk. Hayırlı Ramazanlar diliyorum, şimdiden bayramınızı kutluyorum, daha nice güzel bayramlara kavuşun inşallah.”dedi.

        Mehmetçiklerimizle bir süre sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Jandarma Er Yusuf Kara’yı Ankara Keçiören’de yaşayan eşi Kübra Kara ile görüntülü konuşmada buluşturarak Mehmetçiğimize sürpriz yaptı. Vali Yılmaz, Mehmetçiğimizin ailesi ile bir süre sohbet ederek hatırlarını sordu. Jandarma Er Yusuf Kara, Vali Yılmaz’a bu güzel sürpriz için teşekkür etti.

Valilik basın