Genel

VALİMİZDEN KORE GAZİMİZİ SEVİNDİREN ZİYARET…

Vali Yılmaz, “Osmaniye’mizde, Yoğunoluk Köyünde son Kore Gazimiz Mehmet Amcamızı bugün ziyarete geldik. Mehmet Amcayı çok iyi gördüm, bizi çok iyi karşıladı. 94 yaşında Gazimiz. Biz kendisini ziyaret etmekten çok mutlu olduk, bir isteği var mı, bir talebi var mı onu almak istedik, elini öpmek istedik. Bizi kabul etti, çok mutlu olduk” dedi.

Vali Yılmaz, Osmaniye’de Yaşayan Son Kore Gazimiz Mehmet Topçu’yu Kadirli İlçemizin Yoğunoluk Köyündeki Evinde Ziyaret Etti

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye’de yaşayan son Kore Gazimiz Mehmet Topçu’yu Kadirli İlçemizin Yoğunoluk Köyündeki evinde ziyaret etti. Ziyarette Kadirli Kaymakamı Yakup Güney de yer aldı. Vali Yılmaz, ziyareti sırasında Gazimize, Kur’an-ı Kerim ve Bayrağımızı takdim etti

Kore Gazimiz Mehmet Topçu ve Ailesi ile bir süre sohbet ederek hatırlarını soran Vali Yılmaz, “Osmaniye’mizde, Yoğunoluk Köyünde son Kore Gazimiz Mehmet Amcamızı bugün ziyarete geldik. Mehmet Amcayı çok iyi gördüm, bizi çok iyi karşıladı. 94 yaşında Gazimiz. Biz kendisini ziyaret etmekten çok mutlu olduk, bir isteği var mı, bir talebi var mı onu almak istedik, elini öpmek istedik. Bizi kabul etti, çok mutlu olduk. Maaşallah Mehmet Amca Kore’de savaştaki yılları hatırlıyor, onları anlatıyor. Mehmet Amcamıza, ailesine, çocuklarına çok teşekkür ediyoruz, sağlık diliyoruz. Nice sağlıklı, mutlu yıllar diliyoruz Mehmet Amcamıza. Gazilerimiz, Şehitlerimiz bizim için çok kıymetli. Başımızın tacı. Şanlı, koca çınar bir Gazimiz Mehmet Amcamız. İyi ki var. Ellerinizden öpüyoruz Mehmet Amca.”dedi.

Kore Gazimiz Mehmet Topçu ise ziyaretten çok memnun olduğunu ifade ederek, “Çok mutluyum, çok sevinçliyim. Çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Valilik basın