Genel

VALİMİZDEN ŞEHİT AİLESİNİ DUYGULANDIRAN ZİYARET

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Şehidimize Allah’tan rahmet dileyerek, “Aziz şehitlerimize olan borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak, ailelerinin yanında olmak hepimizin boynunun borcudur. Kapımız, gönlümüz şehitlerimizin ailelerine her daim açıktır” dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Şehidimiz Jandarma Komando Er Hasan Cilves’in Ailesini Hasanbeyli İlçesindeki Evlerinde Ziyaret Etti

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 25.09.1993 tarihinde Diyarbakır ili Yokuşlu Köyü kırsalında terör örgütü mensupları ile girilen silahlı çatışmada şehit olan Jandarma Komando Er Hasan Cilves’in Ailesini Hasanbeyli İlçesindeki evlerinde ziyaret etti. Ziyarette Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Hasanbeyli Kaymakamı Can Kurt, Hasanbeyli Belediye Başkanı Selahattin Denizoğlu da yer aldı. Ziyaret sırasında Şehidimiz için Kur’an-ı Kerim okunarak, dua edildi.

  Ziyaret sırasında Şehidimizin Ailesi ile bir süre sohbet eden Vali Yılmaz, Şehidimizin Ailesine Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti. Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Şehidimize Allah’tan rahmet dileyerek, “Aziz şehitlerimize olan borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak, ailelerinin yanında olmak hepimizin boynunun borcudur. Kapımız, gönlümüz şehitlerimizin ailelerine her daim açıktır. Şehidimize, Allah gani gani rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Bu vesile ile şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum.” diye konuştu.

        Şehidimizin Ailesi, Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensuplarına nazik ziyaretleri için teşekkür ettiler.

Valilik basın