Vefat Eden Dr. Öğretim Üyesi Murat Gök’ün Adı Derslikte Yaşatılacak

Geçtiğimiz günlerde görevi başında vefat eden Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Dr. Öğretim Üyesi Murat Gök’ün ismi, Fen Edebiyat Fakültesi’nde son ders yaptığı dersliğe verildi.

18.05.2022 tarihinde öğrencilerine ders anlattığı sırada aniden rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede vefat eden OKÜ Dr. Öğretim Üyesi Murat Gök’ün ismi, OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’un talimatı ve Üniversite Senatosu’nun kararıyla Fen Edebiyat Fakültesi’nde son ders yaptığı dersliğe verildi.

Merhum Dr. Öğretim Üyesi Murat Gök’ü anmak üzere son ders verdiği Fen Edebiyat Fakültesi’ndeki dersliğin önünde toplanan çok sayıda akademisyen ve öğrenciler ile bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, Dr. Öğretim Üyesi Murat Gök’ün ismini yaşatmak istediklerini ifade ederek, “Hocamız çok sevdiğimiz, çok değer verdiğimiz bir arkadaşımızdı ve maalesef kaybettik. Üstelik görevi başında hayatını kaybetti, bir anlamda görev şehidi oldu. Gerçekten herkesin sevdiği ve değer verdiği, herkesle güzel iletişimi olan bir arkadaşımızdı ve çok çalışkandı. Osmaniye için, Üniversitemiz için çok önemli bir kayıp, ancak takdiri ilahi. Bize düşen arkadaşımızın adını yaşatmak ve onu unutmayacağız. Bu maksatla da senato üyelerimiz ile aldığımız karar neticesinde, son ders yaptığı dersliğe onun adını vermeyi uygun gördük. Biz de bundan sonra arkadaşımızın ismini burada yaşatacağız. Bildiğiniz üzere bilim insanları öldükten sonra da eserleri ile birlikte yaşıyorlar. Hocamızın da birçok eseri var. Kendisi bizim kalbimizde, üniversitemizde yaşamaya devam edecek. Kıymetli hocamıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına ve Üniversitemiz camiasına da tekrardan baş sağlığı diliyorum” dedi.

Merhum Dr. Öğretim Üyesi Murat Gök’ün ruhuna okunan Fatiha’nın ardından, Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun ve beraberindekiler Öğretim Üyesi Murat Gök Dersliği’ni ziyaret ederek, öğrencilere başsağlığı diledi.

GÜLEN BURKAÇ