Genel

“YANGINSIZ BİR SEZON İÇİN ELİMİZDEN  NE GELİYORSA YAPIYORUZ, YAPACAĞIZ”

Kadirli Gazeteciler Cemiyeti üyesi gazeteciler Kadirli Orman İşletme Müdürü Adem Sarıbıyık’ı makamında ziyaret ettiler. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kadirli Yerleşkesi Sosyal Ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Hamil Nazik’in de katıldığı ziyarete Gazeteciler Cemiyeti başkanı Muzaffer Yüksel Kaya, Anadolu Ajansı Kadirli Muhabiri ve Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Menderes Özat, TRT Temsilcisi Hanifi Dörtgöz, Özgün Gazetesi Sahibi Mehmet Demir, Yeni Kadirli Gazetesi Muhabiri Hüseyin Yılmazer ve Kadirli FM sahibi Bülent Can hazır bulundular.

 Geçtiğimiz yıl yaşadığımız orman yangınının yıl dönümüne rastlayan ziyarette sohbet konusu yine orman yangınları oldu. İşletme Müdürü Adem Sarıbıyık; geçen yıl yangın münasebetiyle zarar gören alanların büyük bir bölümüne habitata uygun dikim yaptıklarını söyleyerek fidanların hemen tamamına yakınının yeşermiş durumda olduğunu belirtti. Sarıbıyık; bu yıl için Orman Bakanlığını almış olduğu kararlar doğrultusunda Yangına elverişli bölgelerin titizlikle kontrol edildiğini belirterek Kadirli bölgesi olarak gerçekten deneyimli ve gençlerden oluşan yangına müdahale ekiplerine sahip olduklarını söyledi. Orman köylülerine de yangına karşı dikkatli olmaları konusunda sürekli gerekli eğitim ve bilginin verilerek uyarıldığını ifade eden Kadirli Orman İşletme Müdürü Adem Sarıbıyık ; “yangınsız bir sezon için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz, yapacağız” diye ilave etti.

ADEM SARIBIYIK KİMDİR?

1982 doğumlu olan Adem Sarıbıyık, 2004 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Orman Fakültesinden mezun oldu. 2006 yılında İşletme Şefi olarak memuriyet hayatına başlayan Sarıbıyık, sırasıyla, 2006-2012 Saimbeyli Orman İşletme Müdürlüğü Avcıpınarı-Saimbeyli İşletme Şefi, 2012-2018 Kadirli Orman İşletme Müdürlüğü Kadirli İşletme Şefi, 2018-2021 Adana Orman İşletme Müdürlüğü İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

MENDERES ÖZAT