YAŞLI ADAMA DEVLETİN YARDIM ELİ UZANDI

Köyde yalnız yaşayan 80 yaşındaki yaşlı adama devletin yardım eli uzandı

Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde, iki katlı toprak evin alt katında yalnız yaşayan 80 yaşındaki yaşlı adama devletin yardım eli uzandı.

Gaffarlı köyünde, eşi 20 yıl önce vefat eden, eşyası olmayan evde zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren 1 çocuk babası Kemal Kurt’a valilik, kaymakamlık ve belediyeler sahip çıktı.

Sumbas Belediye Başkanı Zeki Demiroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, köy muhtarının bilgi vermesiyle ziyaret ettikleri Kurt’un tek başına yaşamını sürdürmesinin zor olduğunu gördüklerini söyledi.

Kurt’un sosyal hizmetler bünyesinde barınma diğer ihtiyaçlarının karşılanacağını ifade eden Demiroğlu, şunları söyledi:

“Muhtarımızın bilgi vermesiyle Kemal amcamızın tek başına yaşamını sürdürmesinin zor olduğunu gördük. Valiliğimiz, kaymakamlığımız, belediyemiz ve muhtarlığımız ile yaptığımız görüşmeler sonunda sosyal hizmetler bünyesinde barındıracağız inşallah. Sosyal hizmetlerden gelen ekipler, Kemal amcamızı götürecek. Bundan sonra sıcak bir yuvası olacak. Güzel bir ortamda hayatını yaşamaya devam edecek. Belediyeler olarak sosyal devletin gereğini yapıyoruz. İnşallah bu konuda da başarılı oluruz. Mübarek ramazan ayı içerisinde böyle duruma kesinlikle sessiz kalamayız.”

Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan ise devlet olarak her zaman vatandaşın yanında olduklarını ve Kurt’a sahip çıktıklarını söyledi.

Kurt’un öncelikli olarak sağlık ve bakım ihtiyacının karşılanacağını belirten Tarhan, “Kemal amcamızın burada tek başına yaşaması zor. Sosyal hizmetler müdürlüğü ve belediyeler olarak her zaman insanlarımıza sahip çıkacağız. Ekiplerin çalışmalarının ardından Kemal amcamızı Osmaniye’ye götürecekler.” diye konuştu.

Mehmetli Beldesi Belediye Başkanı Fatih Seyitoğlu da Kurt’a devletin yardım elinin uzatıldığını söyledi.

Kadirli Belediyesi sağlık işleri ve sosyal hizmetler müdürlüğü ekiplerince bakımı yapılan Kurt, Osmaniye Özden Huzurevi’ne yerleştirildi.      MENDERES ÖZAT