YAYALAR KIRMIZI ÇİZGİMİZ

        Vali Dr. Erdinç Yılmaz: “Öncelik yayanın, öncelik hayatın diyoruz. Yayalar kırmızı çizgimiz. Bu etkinliklerimizle trafik kurallarına uyulması hususundaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Trafik kurallarına uymanın hayati anlamda önemli olduğunu, ölümlü trafik kazalarını ciddi anlamda azalttığını görüyoruz. Her sene trafikte daha iyiye diyoruz, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün de kırmızı çizgimizi çektik, yayalar kırmızı çizgimiz diyoruz.”

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” Uygulaması Kapsamında Yaya Geçidine Kırmızı Çizgi Çekti

 Sürücülerin yer/zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla  geçtiğimiz yıl İçişleri Bakanlığımız tarafından Türkiye genelinde hayata geçirilen “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” uygulaması kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Devlet Bahçeli Meydanı’nda yer alan yaya geçidine kırmızı çizgi çekti. Düzenlenen farkındalık etkinliğine Vali Yılmaz’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş ve İl Emniyet Müdür Yardımcısı Atilla Yeşiltaş katıldı.

        Vali Dr. Erdinç Yılmaz yaptığı açıklamada, “Öncelik yayanın, öncelik hayatın diyoruz. Yayalar kırmızı çizgimiz. Bu etkinliklerimizle trafik kurallarına uyulması hususundaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Trafik kurallarına uymanın hayati anlamda önemli olduğunu, ölümlü trafik kazalarını ciddi anlamda azalttığını görüyoruz. Her sene trafikte daha iyiye diyoruz, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün de kırmızı çizgimizi çektik, yayalar kırmızı çizgimiz diyoruz.” dedi. Valilik basın