Genel

YAZAR-ŞAİR AHMET YILMAZ, İNSANLIK ALEMİNE  AŞK-I MAVERA  İLE  SESLENDİ

Osmaniye’nin tanınmış sevilen program yapımcılarından şair- yazar gönül adamı  Ahmet Yılmaz, Gönül Sürgünü isimli şiir kitabından sonra  insanlık alemine seslenen 2. Şiir kitabı  Aşk-ı Mavera ile  merhaba dedi.

Hasret ofset Tesislerinde basılan ve kapak-sayfa tasarımını  konunun uzmanı Fatma UYGAR’ın  yaptığı AŞK-I MAVERA isimli şiir kitabı, Ahrette kurtuluşa ermek isteyen insanlara anlamlı bir mesaj niteliği taşıyor.

 Kitabın önsözünde  Talip KAZGI, duygularını şöyle ifade etti:
Değerli bir dost, gönül adamı bir insan. Tanıştıktan kısa süre sonra ilahi bir vergiyle kaynaştığımız bir kişi. Kendisini her zaman dürüst ve samimiyetiyle hatırlayacağım, gönüllerimizde mutena bir yeri olan değerli dost. Ehlen ve sehlen Merhaba…

Milli ve manevi değerlere önem veren bir şahsiyet olarak tanıdım kendisini. Bu devirde her kesimden insanı kucaklayabilme becerisine haiz bir insan. Nerede bir hayır işi olsa gözü kapalı “burada ben de olmalıyım” diyecek kadar hayır konusunda gözü pek olan birisi.

Dini ve milli şuurumuzun artması konusunda yaptığı gayretli çalışmalarını bildiğimiz Ahmet bey’in, bu konularda ki hassasiyetinin yanında şiir ve edebiyatı ne kadar sevdiğine de şahidim.

İlk şiir kitabı “Gönül Sürgünü” isimli eserinden sonra “Aşk-ı Mavera” isimli ikinci şiir kitabıyla edebiyat dünyasında tekrar gönüllere dokunmaya çalışıyor güzel insan. Bendenize şiirlerimi inceler misin diye dosyayı teslim ettiğinde onlarca güzel şiirle karşılaştım. Şiirlerindeki ince manalar ve dolu dolu mesajlarla okuyanı iştahlandıran bir şiirler manzumesi ile karşı karşıya kaldım. Şiirdeki ustalığını daha önce de yakinen müşahade ettiğim Ahmet Bey kardeşimin, birbirinden güzel hece ve serbest şiirlerinin yer aldığı bu değerli eseri için kendisini tebrik eder, başarılar dilerim.

Okuyanların istifade edebilmesi niyazıyla, gayret bizden, tevfik Allahtan diyor ve en derin muhabbetlerimi sunuyorum.

AHMET YILMAZ’I TANIYALIM

 Osmaniye’nin sevilen simaları arasında yer alan Ahmet Yılmaz, 10 Eylül 1968 tarihinde Malatya’nın Kuluncak ilçesi, Bıyıkboğazı köyünde Mustafa ile Saniye çiftinin 5. çocuğu olarak dünyaya geldi. Daha çocuk yaşlarda değişik mesleklerde çalıştıktan sonra bir müddet babasının kurduğu işyerini yönetti. 1988-89 yıllarında 18 ay süren vatani görevini yaptı. Ortaokulu, Liseyi ve AÖF Kamu yönetimi bölümünü dışardan bitirdi.

Bir süre ticaretle uğraştıktan sonra 1995’te medya dünyasına yayıncı olarak girdi. Yerel olarak yayın yapan Radyo İhsan’da her kademede görev aldı. Kendine has tarzı, ses tonu, işlediği konular ve samimiyetiyle dinleyicilerin sevgilisi oldu. Yaptığı programlar rekorlar kırdı.

Yine aynı yıl ORT kanalında başladığı televizyon programlarında siyasi, sosyal ve kültürel içerikli yayınlar yaptı. Radyo ve Televizyonda programında misafir ettiği insan sayısı binlerle ifade edilmektedir. Halen Radyo ve Tv programlarına devam etmektedir.

2004 yılında arkadaşlarıyla beraber Meşale Semazen ve ilahi grubu’nu kurdu. Grubuyla birlikte milli ve dini günlerde, ayrıca düğünlerde farklı illerde, yüzlerce program düzenleyerek sahneden insanların gönüllerine dokundu. Meşale programları devam etmektedir.

Çeşitli yerel gazetelerde köşe yazarlığı ve yöneticilik yaptı. 2012 Yılında haftalık yayınlanan Meşale gazetesini çıkarmaya başladı. Farklı kurum çalışanlarına çok sayıda iletişim konferansları verdi. Şiir muhabbet isimli programlarla binlerce öğrenciye sunumlar yaptı. Kadim arkadaşı BeytullahRutbil ile birlikte hac ve umre organizasyonlarında yüzlerce insana gönüllü hizmetlerde bulundu, ayrıca yurtiçi seyahatlerinde binlerce insana rehberlik yaptı.

Birçok sivil toplum kuruluşunda üye ve yönetici olarak görev aldı. Yaptığı organize, etkinlik ve kampanyalar ile insanlara öncülük ederek çığır açtı. İnanç ve kültür değerlerimizin yaşatılması için bu misyonunu sürdürmektedir.

Ahmet Yılmaz, Gönül Sürgünü isimli ilk şiir kitabının ardından Aşk-ı Mavera adlı bu kitabında, ezelden ebede yolculuk halinde olan insanın ruh derinliklerinde yaşattığı ama ifade etmekte zorlandığı duygulara tercüman olmaya, faniden bakiye, yalandan gerçeğe, maddeden manaya giden yolda gerçek aşkın ötelerde olduğunu anlatmaya, bu şiirler vesilesiyle gönülden gönüle kapılar açıp, köprüler kurmaya niyet etmiştir.

                                                                MÂVERÂYA DOĞRU

Ezeli ervahta yazılmış kader

Mâverâya doğru sarılır insan

Kimileyin sevinç kimi de keder

Mâverâya doğru yorulur insan.

Kâinat muamma hiç akıl ermez

Çözemez kimseler cevabı vermez

İnsanoğlu sırdır her bakan görmez

Mâverâya doğru sorulur insan.

Sınırları aşan bir bakış salıp

Mâziden âtiye bir akış bulup

Aşkın ilmeğinde bir nakış olup

Mâverâya doğru örülür insan.

Seheri bekleyen dolunay gibi

Yulardan sıyrılmış deli tay gibi

Hedefe çevrilmiş çelik yay gibi

Mâverâya doğru gerilir insan.

Çileye taliptir yârin yolunda

Âlemin yükünü taşır kolunda

Yedi veren başak tutar dalında

Mâverâya doğru derilir insan.

TEBRİKLER AHMET YILMAZ HOCAM

Biz de basın olarak insanlığa faydalı çalışmalar ortaya koyan Ahmet Yılmaz hocamızı başarılarının devamı dileğiyle kutluyoruz.  Kurtuluşa ve Hakka giden yolunuz her daim açık olsun güzel insan.

HASAN KILIÇ