Genel

YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER

Osmaniye İHH Yönetim kurulu başkanı Erdoğan Asarkaya, İHH Osmaniye İnsani Yardım Derneği olarak şehrimizde ve Dünyanın bir çok yerinde ailelerini kaybeden, sahipsiz ve korumasız kalan yetimlere sahip çıkıtıklarını belirterek; maalesef yetim ve korumasız kalan çocuklar insan kaçakçılığı, çocuk işçiliği gibi tehditlerden milyonlarca yetim çocuklar  Müslüman ülkelerde bile kullanıyor” dedi.

Osmaniye İHH Yönetim kurulu başkanı Erdoğan Asarkaya, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

İHH olarak onlarca ülkedeki yüz binlerce yetime sahip çıkmaya gayret ediyoruz. Büyüyüp kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar yetimlere destek olmak; barınmadan sağlığa, eğitimden gıdaya her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için durmaksızın çalışıyoruz. İstiyoruz ki kendi topraklarında, kültürlerinden kopmadan, yakınlarının yanında kimseye muhtaç olmadan yaşasınlar. Ebeveynlerini kaybetmiş ve akrabaları yanında yaşamaları mümkün olmayan yetimler için kendilerini aile ortamında hissedecekleri yetimhaneler inşa ediyoruz.

Türkiye ile birlikte 45 ülkede ve ülkemizde 80 şehirde bulunan 133 binden fazla yetim çocuğa her ay eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi konularda destek veriyoruz. Her yıl 1 milyondan fazla yetime dönemsel yardım ulaştırıyoruz.

YETİMLERİN İHTİYACI NASIL KARŞILANIYOR?

Yetimlerin yılın her vakti eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma gibi ihtiyaçlarını karşıladığımız, bayramlarda gülücükleri eksik olmasın diye yeni elbiseler hediye ettiğimiz, güvenli ortamlarda büyümeleri için yetimhaneler açtığımız yetim çalışmalarını yürütebilmek adına geliştirdiğimiz birkaç yöntem bulunuyor. Bunlardan biri  de

YETİM SPONSORLUK SİSTEMİ

Bu sistemle bir kişi, aile, kurum, arkadaş grubu, sınıf veya okul bir yetime sponsor olabiliyor; aylık 800 lira bağışlayarak sponsoru olduğu yetimin eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarına önemli bir katkı sağlayabiliyor. Kendi şehrimizde ve dünya’nın bir çok yerinde yetimlerimize sahip çıkıyoruz. Halkımızdan da çevrelerindeki muhtaç yetimleri bizlere bildirmelerini taleb ediyoruz. Bu kampanya kapsamında siz de yetimlere düzenli destek olarak hayatlarını değiştirebilirsiniz. Yardım hesab numaramız IBAN: TR900020500009104761300001  Osmaniye insan hak ve hürriyetleri insani yardım derneği  – açıklama bölümüne YETİM “İsim Soyisim ve telefon numarası eklenmesi gerekmektedir. Haber Merkezi