YILDIZIMIZ HİÇ SÖNMESİN

Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz: “Emniyet Teşkilatımızın Kıymetli Mensupları; şanlı üniformalarınızın üstündeki o yıldız, bugün yeni yaşını kutluyor. 177 yıldır ışıldayan bu yıldızda, verdiğimiz her şehidimizin,  teşkilata emeği geçen her arkadaşımızın canı, kanı, emeği ve alın teri vardır. Allah hepsinden razı olsun. Yıldızımız hiç sönmesin diyor, Polis Haftası’nı kutluyor ve tüm emniyet mensuplarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”dedi.

Türk Polis Teşkilatı’nın 177. Kuruluş Yıldönümünü kutlama mesajı yayımlayan  Vali Yılmaz mesajında şunları söyledi:

 “Cennet ülkemiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin huzur ve güvenliğini sağlayan, havada, karada, denizde kısacası her yerde milletine gözü gibi bakarak, Şanlı Bayrağı’nı tüm ocaklarda ilelebet dalgalandırma ülküsüyle çalışan, mesai mefhumu gözetmeksizin birçok hayati görevi üstlenmiş olan Emniyet Teşkilatımızın 177. Kuruluş Yıl Dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Emniyet Teşkilatımız gelişen teknolojilere hızla uyum sağlayarak, “HAYDİ”, KAAN”, “UYUMA” ve“KADES” gibi dijital projelerin başarılı kullanım örneklerini hayata geçirmiştir. “Öncelik Yayaların” diyerek trafikte toplumsal bilinci yerleştirmiştir. Kısacası; küresel terör, düzensiz göç, uluslararası uyuşturucu ticareti gibi sınır aşan suçlarla verdiği mücadelede adından gururla söz ettirmektedir.

Ali Celal KAYMAK