Yunus Timleri Suçlulara Göz Açtırmıyor!

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Yunus Timlerince kovalamaca sonucu yakalanan otomobilde yapılan aramada, piyasa değeri yaklaşık 100 bin lira olan 434 gram eroin ele geçirildi. Olayla ilgili gözaltına alınan 2 şüpheliden 1’i tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Motosikletli Yunus Timleri, genel asayişin sağlanması amacıyla uygulama yaptı. Uygulama noktasına yaklaşan bir otomobilden şüphe duyan ekipler ‘dur’ ihtarında bulundu. Dur ihtarına uymayan sürücü, uygulama noktasından hızla kaçarken otomobili takibe alan ekipler kısa süreli kovalamaca sonunda otomobili Yunus Emre Mahallesi’nde yakaladı. Sürücü ve yanında yolcu olarak bulunan şahısların şüpheli davranışlarından dolayı otomobilde arama yapan ekipler, poşet içerisinde piyasa değeri yaklaşık 100 bin lira olan 434 gram eroin ele geçirdi. Olayla ilgili otomobilde bulunan F.Ç. ile H.T. isimli şahıslar gözaltına alındı.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıslardan F.Ç. tutuklanırken, H.T. isimli şahıs ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ali Celal KAYMAK