Genel

YÜREK BURKAN VEDA

Kayseri’de kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Atletizm Milli Takım Antrenörü Çağrı Oflaz (33), memleketi Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde toprağa verildi.

Kayseri Şehir Hastanesi’nden alınan Oflaz’ın cenazesi, Şehit Vedat Kocadallı Mahallesi’ndeki babaevinde getirildi.

Helallik alınmasının ardından Oflaz’ın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlığında toprağa verildi. Burada, 5 yaşındaki Eymen Oflaz, babasının mezarına toprak attı, eşi Zuhal Oflaz da mezarına su döktü. 

Törene, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, ailesi, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Kadirli Gençlik ve Spor Müdürü Yılmaz Bal, Kadirli Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Lokman Azim, Oflaz’ın antrenörlüğünü yaptığı gülle atmada dünya şampiyonu Uşak’lı Ali Peker, sporcular, mesai arkadaşları, sevenleri ve yakınları katıldı.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Oflaz’ın ailesine ve sporcu Peker’e başasağlığı dileklerini iletti.

Uşak Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nde görevli Oflaz’ın evli ve birisi 20 günlük diğeri 5 yaşında 2 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Oflaz, Kayseri’deki evinde rahatsızlanmış, ambulansla kaldırıldığı Kayseri Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetmişti.      

  MENDERES ÖZAT