Zafere giden kutlu yolculuğun  ilk adım günü  olan 19 MAYIS BAYRAMINI COŞKU İLE KUTLADIK

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Osmaniye’de de coşkuyla kutlandı.

  Osmaniye 7 Ocak Stadı’nda düzenlenen tören,  Saygı duruşu ve  İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

    Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. İl Müdürü Sedat Acar tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlayarak,özetle  “19 Mayıs;  Milletimizin “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolası ile yola çıktığı ve sonunu zaferle taçlandırdığı bu kutlu yolculuğun ilk adım günüdür. 19 Mayıs; tarih sahnesinde milletimizin şaha kalkışının, başlangıç günüdür. 19 Mayıs; milletimizin azminin ve manevi gücünün, askeri gücü çok daha fazla olan devletleri mağlup edebileceğinin, ispat günüdür. 19 Mayıs; milli egemenlik ve milli iradenin hâkimiyet günüdür. 19 Mayıs; verdiği ilham ve güç ile 15 Temmuza, 2023’e, 2071’e ve daha nice kutlu hedeflere ışık tutan kahramanlık günüdür. 19 Mayıs; geleceğimizin teminatı olan gençlerimize güven günüdür.”dedi.

        Renkli görüntülere sahne olan törende  2022 Gençlik Merkezleri Kültür ve Sanat Yarışmaları Gençler arası şiir okuma Osmaniye İl Birincisi Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi öğrencisi Hüsne Sarı, Behçet Kemal Çağlar’ın “Mustafa Kemal’e Seslenme” adlı şiirini okudu. Samet Aybaba Spor Lisesi Halk Oyunları Topluluğunun gösterisinin ardından, Kick Boks, Jimnastik, Judo, Taekwondo gösterileri sunuldu. Bayrak gösterisi yapan Dağcılık sporcuları, Bayrağımızı Vali Dr. Erdinç Yılmaz’a teslim ettiler. Vali Yılmaz, Bayrağımızı öperek teslim aldı.

        19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı, Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda dereceye giren sporcularımıza ödüllerinin Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları tarafından verilmesi ile son buldu. Dereceye giren sporcularımıza ödüllerini veren Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları sporcularımızı kutlayarak, başarılarının devamını dilediler.

Törene; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Baro Başkanı İbrahim Halil Yavuzdoğan, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul,İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

        Kutlama programının sonunda Vali Dr. Erdinç Yılmaz, vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Valilik basın