ZORKUN  KELDAZ A  “ATATÜRK’Ü  ANMA ZİRVE TIRMANIŞI” YAPILDI

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Bugün, Gençlik Haftasını kutlama programı kapsamında, Keldaz’ın zirvelerindeyiz. Gençlik Haftasını çok yoğun bir şekilde kutladık. Bugün de çok güzel bir kalabalıkla 2000 rakımın üzerinde bir seviyede yürüyüşümüzü gerçekleştirdik.. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Şehitler Diyarı Osmaniye’mize yakışan bir kutlama gerçekleştirdik” dedi.

    19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası  etkinlikleri kapsamında Keldaz Dağına (Zorkun) “Atatürk’ü Anma Zirve Tırmanışı” gerçekleştirildi.

Doğaseverler yürüyüş sırasında Atatürk posteri ve Türk Bayrağı taşıdılar. Doğaseverlere Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri de eşlik etti. Zirve tırmanışını gerçekleştiren 55 Doğasever zirveden Vali Dr. Erdinç Yılmaz ile görüntülü bağlantı gerçekleştirdi.

        Zirve tırmanışının ardından Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, doğaseverleri Keldaz Dağı eteklerinde karşılayarak, yürüyüşü birlikte tamamladılar. 

        Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Bugün, Gençlik Haftasını kutlama programı kapsamında, Keldaz’ın zirvelerindeyiz. Gençlik Haftasını çok yoğun bir şekilde kutladık. Bugün de çok güzel bir kalabalıkla 2000 rakımın üzerinde bir seviyede yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Gençlik Haftası kutlama programının son etkinliğini burada yapıyoruz. Bayraklarımızla bu haftanın coşkusunu bir kez daha yaşıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Şehitler Diyarı Osmaniye’mize yakışan bir kutlama gerçekleştirdik. Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze, dağcılarımıza, emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bayramımız kutlu olsun.”diye konuştu.

        Vali Yılmaz ve protokol mensupları Tırmanışı gerçekleştiren katılımcılarla birlikte saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşımızı okudular.

Valilik basın