ZORKUN YAYLASI YOLU ASFALTLANIYOR

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Uzun zamandır Zorkun Yaylası ve bu mevkideki yaylalarımızın kullandığı yolun yapılması yönünde hemşerilerimizden talep geliyordu. Bu yolun yapımına başladık, sıcak asfalt yapıyoruz. Yolun kalitesi gerçekten çok artmış olacak, hemşerilerimiz yaylalara daha rahat seyahat edebilecekler

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Merkeze bağlı Zorkun Yaylası yolunda devam eden bitümlü sıcak karışım (BSK) yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Ziyarette Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Kamil Koca ile Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mustafa Demir de yer aldı.

        2022 yılı yatırım programında yer alan ve İl Özel İdaresi tarafından yapımına başlanan Zorkun yolu bitümlü sıcak karışım (BSK) yol çalışmalarının devam ettiğini ve en kısa sürede tamamlanması için gayretle çalışıldığını belirten İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mustafa Demir, 8 metre genişliğinde ve 18 Bin 40 metre uzunluğunda 2 şeritli olarak yapılan yolun kalınlığının 10 cm olduğunu kaydetti.

        Vali Dr. Erdinç Yılmaz, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Uzun zamandır Zorkun Yaylası ve bu mevkideki yaylalarımızın kullandığı yolun yapılması yönünde hemşehrilerimizden talep geliyordu. Bu yolun yapımına başladık, sıcak asfalt yapıyoruz. Yolun kalitesi gerçekten çok artmış olacak, hemşerilerimiz yaylalara daha rahat seyahat edebilecekler. İl Özel İdaremize, yüklenici firmaya teşekkür ediyorum. İnşallah bir an evvel bitirip hemşehrilerimizin hizmetine sunmak istiyoruz.”dedi.

Valilik basın