Genel

ZORKUN’A JANDARMA KARAKOLU AÇILDI

Osmaniye Merkez İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Yılmaz, “Zorkun Yaylası Amanos Dağlarının zirvesinde deniz seviyesinden 1580 metre yükseklikte Osmaniye şehir merkezine 26 km mesafede ve hususi otomobille yaklaşık 40 dakika mesafede bulunmaktadır. Zorkun Yaylasında 5565 adet yaylalık diye tabir edilen ahşap ve betonarme yapı bulunmaktadır. Yaylada nüfusun en kalabalık olduğu dönem olan Temmuz ve Ağustos aylarında yaklaşık 50 Bin vatandaşımız konaklamaktadır. Günübirlik ve hafta sonları gelen ziyaretçilerle birlikte bu sayı hava durumuna göre 80 ila 100 Bine ulaşmaktadır.”dedi.

Zorkun Geçici Jandarma Asayiş Karakol Komutanlığı Hizmet Binasının Açılışı Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve Protokol Mensupları Tarafından Yapıldı

Zorkun Geçici Jandarma Asayiş Karakol Komutanlığı Hizmet Binasının açılışı Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları tarafından yapıldı.

Açılış programına Vali Yılmaz’ın yanı sıra Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Murat Bulut, 12’nci Komando Tugay Komutanlığı Komutan Vekili ve Garnizon Komutanı Piyade Komando Albay Turgut Muhammet Çalışkanlar, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, Dörtyol Kaymakamı Aydın Ergün, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Can Altundarak, Türkmen Belediye Başkanı Veli Fidan, İl Müftüsü Ali Çakmak, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri katıldı.

           Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından açılış konuşması yapan Merkez İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mustafa Yılmaz, “Zorkun Yaylası Amanos Dağlarının zirvesinde deniz seviyesinden 1580 metre yükseklikte Osmaniye şehir merkezine 26 km mesafede ve hususi otomobille yaklaşık 40 dakika mesafede bulunmaktadır. Zorkun Yaylasında 5565 adet yaylalık diye tabir edilen ahşap ve betonarme yapı bulunmaktadır. Yaylada nüfusun en kalabalık olduğu dönem olan Temmuz ve Ağustos aylarında yaklaşık 50 Bin vatandaşımız konaklamaktadır. Günübirlik ve hafta sonları gelen ziyaretçilerle birlikte bu sayı hava durumuna göre 80 ila 100 Bine ulaşmaktadır.”dedi. Açılış konuşmasının ardından İl Müftüsü Ali Çakmak tarafından dua edildi.

Zorkun Geçici Jandarma Asayiş Karakol Komutanlığı Hizmet Binasının açılışı, Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları tarafından “hayırlı olsun” dilekleriyle yapıldı. Vali Yılmaz ve protokol mensupları açılışın ardından Karakol Hizmet Binasında incelemelerde bulundular.

Valilik basın