ÇOCUK OYUNLARI VE OYUNCAKLARI FESTİVALİ MENDİL KAPMACA YARIŞMASI İLE BAŞLADI

Osmaniye Belediyesi 5.Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali Kapsamında, ilkokullar arası Mendil Kapmaca Yarışmaları ön eleme turları başladı.

Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor il Müdürlüğü’nün katkılarıyla Okul Sporları kapsamında yapılan Mendil Kapmaca yarışmalarına 16 ilkokul, yaklaşık 250 sporcu katıldı. Ön eleme turları Belediye Başkanı Kadir Kara’nın katılımıyla start aldı.

İlk müsabakayı başlatan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Geleneksel hale getirdiğimiz çocuk oyunları ve oyuncakları festivaline katkı ve katılım sağlayan öğretmenlerimize, festivalde görev alan hocalarımıza, kıymetli velilerimize teşekkür ediyor, çocuklarımızın her birinin alnından öpüyorum. Çocuklarımız için düzenlediğimiz festival kapsamında yarışmalara katılan tüm sporcu evlatlarımıza başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali kapsamında düzenlenen yarışmaların final müsabakaları 21 Mayıs Cumartesi saat 15.00 ile 19.00 saatleri arasında Masal Parkta düzenlenecek etkinliklerde yapılacak.

Osmaniye Belediyesi 5.Geleneksel Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Festivali kapsamında düzenlenen mendil kapmaca yarışmasının açılış müsabakasına Belediye Başkanı Kadir Kara ile birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Başkan Yücel Erdoğan ve Okul Sporları İl Temsilcisi Altan Tufan katıldı.

ÖMER ALİ TURUNÇ